Whatsapp Hattımız
Müşteri Temsilci 1
Müşteri Temsilcisi 2
Whatsapp Hattımız

Fethiye'de Gezilecek Yerler

Fethiye'de Gezilecek Yerler

Fethiye'de Gezilecek Yerler

 1. Ölüdeniz Kıyıları

Fethiye’nin saklı cenneti Ölüdeniz, doğanın ülke sınırlarına bıraktığı en güzel armağan…

Derin maviliklerin bembeyaz kumlarla buluştuğu noktada doğanın en renkli şovunu sergileyen Ölüdeniz sahillerini boydan boya dolaşmadan dönmeyin deriz. Böylesine bir güzelliğe dünyanın hiçbir yerinde rastlayamazsınız çünkü. Ayrıca, 2006 yılında Ölüdeniz’in dünyanın en güzel kumsalı seçildiğini de hatırlatalım.

2. Kayaköy

Milattan öncesi çağlara kadar uzanan hayalet bir şehir burası

Etrafınızda gördüğünüz evlerin taşlarla örüldüğü kentte, restorasyon çalışmaları tamamlanmadan tarihin en güzel izlerini sürmeyi ihmal etmeyin.

3. Kelebekler Vadisi

Ölüdeniz’den tekne ile ulaşılabilen Kelebekler Vadisi’yle henüz tanışmadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Doğal güzelliğinin yanı sıra içinde barındırdığı kelebek çeşitliliği ile rüya gibi manzaralar sunan vadi, Fethiye’de görülmesi gereken en özel yerlerden sadece biri.

4. On İki Adalar

Birbirinden özel koylar ve bu koylara eşlik eden enfes bir doğa…

Doğal güzelliğiyle Fethiye’de mutlaka görülmesi gereken yerler listesindeki yerini alan On İki Adalar’a da Kelebekler Vadisi gibi tekne ile ulaşmak mümkün. Yolculuk boyu büyüleyen manzaralara sahip koylara rastlayacağınız Fethiye gezinize Adalar’ı eklemeyi de ihmal etmeyin.

5. Fethiye Müzesi

Fethiye’nin yüzlerce yıla dayanan tarihine doğru bir yolculuk yapmak isterseniz Fethiye Müzesi sizi bekliyor. 2 ayrı sergi alanından oluşan müze, antik çağdan Bizans’a kadar pek çok döneme ait esere ev sahipliği yapıyor. Eğer tarihte bir yolculuk yapmak sizin de ilginizi çekiyorsa Fethiye’de gezilecek yerler listenize bu özel müzeyi de ekleyebilirsiniz.

6. St. Nicholas Adası

Kayaköy’ün tepesini aştıktan sonra zeytin ağaçlarıyla çevrilmiş Gemiler Adası’na ulaştıran yolun tam karşısında St. Nicholas Adası karşılar Fethiye sakinlerini…

Güzelliğiyle olduğu kadar zengin tarihiyle de dikkat çeken adada, bir zamanlar Denizler Azizi Nicholas’ın yaşadığı tahmin ediliyor. İsmi yalnızca bir rastlantı olmayan Ada’da, 90’lı yıllarda yapılan arkeolojik araştırmalara göre; buranın erken Hristiyanlık döneminde sıklıkla kullanılan bir ziyaret merkezi olduğu söyleniyor.

7. Gemiler Adası

Gemiler Adası ülkenin en özel köşelerinden biri olmasının yanı sıra bakirliğini koruyan nadir sit alanlarından. Ada, karşısında bulunan Gemiler Koyu ve vadisi ile ziyaretçilerine büyüleyici bir manzara sunuyor.

Fethiye merkezine 9 km uzaklıkta bulunan adada, fresklerinin günümüze kadar ulaştığı bir kilisenin kalıntılarını da görmek mümkün.

8. Çalış Plajı

Fethiye’de gezilecek yerlerin başında gelen Çalış Plajı, merkeze 5 km uzaklıkta yer alıyor. Caretta carettaların da yaşam alanlarından olan plaj, alabildiğine uzanan sahiliyle dikkat çekiyor. Fethiye’nin en iyi plajları arasında yer alan plajın hafta içi günlerde oldukça sakin olduğunu söyleyebiliriz. Plaj çevresinde restoran ve kafe olanakları da bulunuyor.

 9. Kabak Koyu

Fethiye’ye gelip Kabak Koyu’nun serin sularına dalmadan dönmek olmaz! Merkeze 17 km uzaklıktaki koy, son yıllarda ününe ün katsa da hala diğer koylara göre daha bakir olduğunu söyleyebiliriz. Eğer tertemiz sulara dalmak, keyifli bir gün geçirmek istiyorsanız mutlaka Kabak’a da uğramalısınız.

10. Paspatur Çarşısı

Fethiye keşfiniz bittikten sonra biraz soluklanmak ve sevdikleriniz için hediyelik alışverişi yapmak isterseniz Paspatur Çarşısı tüm güzelliğiyle sizi bekliyor. Fethiye’nin merkezindeki çarşının içerisinde pek çok hediyelik mağazası ile restoran ve kafe yer alıyor. Burayı meşhur renkli şemsiyelerinden de tanıyorsunuz aslında. Fethiye fotoğraflarının vazgeçilmezi olan çarşıda renkli kareler çekmeyi de unutmayın.

11.Saklıkent Kanyonu Milli Parkı

Su sesi eşliğinde yürümek ve bu muhteşem manzaraya tanıklık etmek… Sadece manzaraya hayran olmayacaksınız, içerisinde yapılan birçok farklı aktiviteye de bayılacaksınız. Rafting, zipline, bungee jumping, trekking ve doğa yürüyüşleri gibi daha pek çok aktiviteye katılma şansınız var!

12.Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı

Doğayla iç içe kalmak için en ideal noktalardan biri olan Yeşil Vadi’ye, gelmemek için hiçbir sebep yok! Kano kiralayarak, suyun üzerinde bir gezintiye çıkabilirsiniz. Tüm bunların dışında; piknik yapabilir, doğa yürüyüşüne çıkabilir veya muhteşem su eşliğinde sakince kafanızı dinleyebilirsiniz.

13.Şövalye Adası (Fethiye Adası)

Adanın içerisinde restoran, plaj ve piknik alanlarının mevcut olması, oldukça hoşunuza gidecek. Düzenlenen tekne turlarına katılıp, bu tarihten izler taşıyan adaya, mutlaka uğramalısınız. Bir şey kaybetmeyecek aksine çok şey kazanacaksınız!

14.Gizlikent Şelalesi

Doğa severlerin daha çok tercih edeceği ve seveceği bir yer olan şelale, çoğu kişi tarafından bilinmiyor. Bu nedenle şelalenin sesiyle huzur bulacak ve sakinliğiyle kafanızı dinleyeceksiniz. Aynı zamanda şelalenin altında da doya doya yüzebilirsiniz. Yalnız fotoğraf çekilmeyi de unutmayın!

15.Kabak Koyu

 Koya ulaştığınız zaman, karşılaşacağınız manzara ile tüm bu zorluklara değdiğini anlayacaksınız. Kalabalıktan ve gürültüden uzaklaşıp, sessiz, sakin ve huzur dolu bir gün geçirmek için en güzel alternatiflerden biri buraya gelmek olacak.

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Email adresinizi ekleyin ilk sizin haberiniz olsun.